George Simion, despre desemnarea lui Eugen Tomac ca premier: „A fost o uriașă încălcare a ordinii constituționale”

P.R.M. Spania

   

​ George Simion a criticat atitudinea consilierilor lui Nicușor Dan de a nu citi programul propus de AUR. De asemenea, liderul AUR a lansat un atac la adresa șefului statului, după ce l-a numit pe Eugen Tomac, unul dintre consilierii săi, în funcția de premier, catalogând această acțiune „o gravă și o uriașă încălcare a ordinii constituționale”. George Simion a criticat atitudinea consilierilor lui Nicușor Dan de a nu citi programul propus de AUR. De asemenea, liderul AUR a lansat un atac la adresa șefului statului, după ce l-a numit pe Eugen Tomac, unul dintre consilierii săi, în funcția de premier, catalogând această acțiune „o gravă și o uriașă încălcare a ordinii constituționale”. Citește mai mult

​ Politica Politica

Distribuie articolul:

Articole Similare

Caută...

Categorii