George Simion: „Cred că un prim obiectiv poate fi bifat ca și îndeplinit, că suntem parte a societății bucureștene”

După anunțarea rezultatului alegerilor pentru Primăria București, George Simion a făcut declarații în care a subliniat faptul că formațiunea sa și susținătorii acesteia se consideră integrați în viața politică și socială a Capitalei. Liderul AUR a transmis că, în opinia sa, participarea la această competiție electorală a demonstrat prezența și relevanța mișcării suveraniste pe scena bucureșteană.

George Simion, apel de mobilizare la vot: Sistemul vrea să ne dea un câștigător, cetățenii ar trebui să ne dea un câștigător

P.R.M. Spania

Președintele AUR, George Simion, a transmis duminică un mesaj de ultimă oră, îndemnând cetățenii din București și din Buzău să se prezinte la urne, în contextul unei prezențe foarte scăzute la vot. De asemenea, liderul suveranist a atras atenția asupra unor încercări de manipulare prin diverse sondaje, dar și prin continuarea unei campanii electorale „deșănțate” în ziua scrutinului.