Simion merge în SUA, în perioada 20-22 ianuarie. Piperea: ”O să vorbim despre justiția ca armă politică” -VIDEO

George Simion va face o vizită în Statele Unite ale Americii. Anunțul a fost făcut, în exclusivitate la Realitatea PLUS, de europarlamentarul Gheorghe Piperea care susține că îl va însoți pe liderul AUR în SUA, în perioada 20-22 ianuarie. Acesta a menționat că acolo se va discuta despre justiția ca armă politică, dar și despre anularea alegerilor din România. 

Atac la Justiție în prima zi din an: acuzațiile aduse de USR

Reziștii continuă atacul asupra justiției! Deputatul USR Emanuel Ungureanu îi amenință cu dosare penale pe judecătorii CCR care au părăsit sala la ultimele ședințe. Între timp, un judecător CSM acuză presiuni fără precedent, manipulări și încercări de subordonare a justiției.