Marius Budăi acuză PNL și USR că țin România blocată: „Guvernare fără guvernare și răspundere fără răspundere”

P.R.M. Spania

   

​ Deputatul PSD Marius Budăi, fost ministru al Muncii, a lansat sâmbătă un atac dur la adresa PNL și USR, în contextul în care România este condusă de un Guvern interimar de aproximativ 50 de zile. Social-democratul susține că cele două partide au creat o nouă „doctrină politică”, pe care a numit-o „guvernare fără guvernare și răspundere fără răspundere”. Deputatul PSD Marius Budăi, fost ministru al Muncii, a lansat sâmbătă un atac dur la adresa PNL și USR, în contextul în care România este condusă de un Guvern interimar de aproximativ 50 de zile. Social-democratul susține că cele două partide au creat o nouă „doctrină politică”, pe care a numit-o „guvernare fără guvernare și răspundere fără răspundere”. Citește mai mult

​ Politica Politica

Distribuie articolul:

Articole Similare

Caută...

Categorii