Nicușor Dan anunță că Summitul Flancului Estic va avea loc la București: „Țara noastră joacă un rol activ”

P.R.M. Spania

   

​ Președintele României, Nicușor Dan, a anunțat că următoarea ediție a Summitului Flancului Estic va avea loc la București. Anunțul a fost făcut după reuniunea de la Gdańsk, găzduită de prim-ministrul Poloniei, Donald Tusk. Șeful statului a transmis că întâlnirea a avut un mesaj clar de solidaritate în fața amenințării venite din partea Rusiei. Președintele României, Nicușor Dan, a anunțat că următoarea ediție a Summitului Flancului Estic va avea loc la București. Anunțul a fost făcut după reuniunea de la Gdańsk, găzduită de prim-ministrul Poloniei, Donald Tusk. Șeful statului a transmis că întâlnirea a avut un mesaj clar de solidaritate în fața amenințării venite din partea Rusiei. Citește mai mult

​ Politica Politica

Distribuie articolul:

Articole Similare

Caută...

Categorii