Premierul desemnat, Adrian Veștea, a declarat, luni după-amiază, că va avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion, înainte de votul în Parlament. Anunțul a venit la scurt timp, după ce liderul suveranist a spus că nu va vota Guvernul Veștea. Premierul desemnat, Adrian Veștea, a declarat, luni după-amiază, că va avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion, înainte de votul în Parlament. Anunțul a venit la scurt timp, după ce liderul suveranist a spus că nu va vota Guvernul Veștea. Citește mai mult
Politica Politica